Logo Gmina Kleszczele-Perła Podlasia Urząd Gminy

Dodatkowe pociągi POLREGIO na Grabarkę!

INFORMACJA PRASOWA

 

Białystok, 9 sierpnia 2018 r.

Dodatkowe pociągi POLREGIO na Grabarkę!

Wierni wyruszający na uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego odbywające się w sierpniu na świętej Górze Grabarce, mogą liczyć na specjalne pociągi Przewozów Regionalnych. W tym roku również do dyspozycji pielgrzymów będą dodatkowe połączenia REGIO. 

Święto Przemienienia Pańskiego, każdego roku gromadzi na świętej Górze Grabarce tysiące pielgrzymów wyznania prawosławnego. Właśnie z myślą o nich, Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, w dniach 18 i 19 sierpnia 2018 roku uruchamiają dodatkowe pociągi REGIO. Dzięki wsparciu finansowemu, jakie na ten cel przeznaczył marszałek województwa, pielgrzymi będą mogli skorzystać z dodatkowych połączeń na trasie Hajnówka - Siemiatycze, przez Czeremchę.

 

-  Monaster na Świętej Górze Grabarce to jedno z najważniejszych i niezwykłych miejsc w naszym regionie, o czym świadczy laur Podlaskiej Marki, którym Klasztor Prawosławny Świętych Marii i Marty został uhonorowany w roku 2013 – mówi Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. – Wsparcie i ułatwienie pielgrzymowania do klasztoru na świętej Górze Grabarce to nasz ukłon wobec dziedzictwa kulturowego i religijnego regionu. 

 

Do położonej w pobliżu Grabarki stacji Sycze będzie można dojechać także kursującymi na co dzień między Siedlcami a Czeremchą pociągami POLREGIO i Kolei Mazowieckich. W pociągach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa REGIO oraz oferty specjalne „Ty i 1, 2, 3”, „Mini REGIOkarnet”, i „REGIO Senior”, a także, ponieważ w tym roku uroczystości będą odbywały się w weekend, można będzie skorzystać z oferty „Mini bilet turystyczny”. 

Bilety są dostępne w kasach biletowych, w salonikach prasowych KOLPORTERA, na stronach biletyregionalne.pl, bilkom.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl oraz w aplikacjach mobilnych e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok i Czeremcha, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat - powiedziała Dyrektor Podlaskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. I dodała - Zachęcamy pielgrzymów do skorzystania z usług POLREGIO. Do obsługi tych pociągów przeznaczymy wygodne, nowoczesne szynobusy, posiadające udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział). 

 Szczegółowe informacje:

Renata Gerasimiuk

 Przewozy Regionalne sp. z o.o.

Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku

 tel. 782 452 693

e-mail: rzecznik.bialystok@p-r.com.pl

POBIERZ ROZKŁAD

 Grabarka 2018-plakat A4.pdf

Burmistrz zaprasza

mgr inż. Aleksander Sielicki 

W sprawach skarg i wniosków Burmistrz Kleszczel przyjmuje w każdy poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 16.00

 

Urząd Miejski w Kleszczelach

ul. 1 Maja 4
17 - 250 Kleszczele
tel.: 85 6818004
fax: 85 6818004 wew.29
e-mail: kleszczele@wrotapodlasia.pl 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.