Logo Gmina Kleszczele-Perła Podlasia Urząd Gminy

LIPIEC 2013

  • 26/08/2013 Teatralne Kleszczele

StreeTEATR- spełnił teatralne marzenia !
 
Wszystko rozpoczęło się od wizyty w szkole, od spotkania z uczniami Gimnazjum w Kleszczelach i zaproponowania pracy nad spektaklem w trzech grupach: scenograficznej, promocyjnej i teatralno-choreograficznej. Kolejne spotkanie, w którym uczestniczyło ok. 25 osób odbyło się w „Hładyszce”, to wtedy rozdzieliliśmy się na grupy. Jeszcze tego samego dnia grupa teatralna, czyli Asia Rybicka, Ewelina Młodzianowska, Ewa Kalisz, Dorota Chojnowska, Ania Raczkiewicz, Karolina Misiuk, Julita Sidoruk, Magdalena Piekutin, Sylwia Roszczenko, rozpoczęła zajęcia od ćwiczeń wprowadzających w świat sceny. Od czerwca do lipca skupiliśmy się na poznaniu technik gry aktorskiej, pracy z tekstem, ruchem scenicznym, ćwiczeniami na dykcję i budowanie postaci. W kolejnym miesiącu rozpoczęliśmy intensywną pracę nad stworzeniem scenariusza do spektaklu, który powstał na podstawie powieści Tomka Tryzny „Panna Nikt”. Obsadziliśmy role. I tak tytułową Pannę Nikt zagrała Karolina Misiuk, Kasię Bogdańską - Julita Sidoruk, Ewę Bogdaj – Ewa Kalisz, a Nauczycielkę – Magdalena Piekutin. Aktorki uczyły się tekstów, których z każdym kolejnym spotkaniem przybywało, budując nowe sceny.
Następnie przyszedł czas na tworzenie scenografii, zakup materiałów, zbieranie rekwizytów, szycie. I oczywiście wystrój sali w OSP, malowanie ścian, które wywołało spore zmieszanie ze względu na dobór kolorów, sprzątanie, montaż oświetlenia.
Kiedy nadszedł dzień premiery, czyli 26 sierpnia, grupa promocyjna wyruszyła w poniedziałkowy poranek na ulice Kleszczel. Czwórka wystylizowanych postaci w osobie Darii Chrzanowskiej, Małgorzaty Zubik, Marka Szklaruka, Kacpra Towarka rozdała zaproszenia napotkanym na targowicy, w sklepach Zielony Market i Arhelan przechodniom zaproszenia na spektakl „Panna Nikt” w Kleszczelach, Dobrowodzie i Policznej. A wszystko, to zarejestrowała ekipa fotoreporterów, czyli Jan Oksiutycz i Kasia Szatyłowicz.
Po pięknej premierze w Kleszczelach grupa teatralna zaprezentowała efekt prac w świetlicach w Dobrowodzie i Policznej. Poza spektaklem trwałym efektem jest film promocyjny który możecie zobaczyć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1QtcDgT2IRM  ...zatem przeżyjcie z nami to jeszcze raz.
Grupa promocyjna Projektu StreeTEATR
Spektakl „Panna Nikt” został zrealizowany w ramach Projektu „Streeteatr” finansowanego przez Fundację Tesco Dzieciom.
 
ZAPROSZENIE
 
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach wspólnie z grupą młodzieży przez ostatnie 4 miesiące realizował projekt StreeTEATR w ramach programu Pracownia Talentów Fundacji Tesco Dzieciom.

Głównym celem projektu jest przybliżenie zasad funkcjonowania teatru, poznanie go od podszewki. Uczestnicy projektu pracują w trzech grupach: teatralno- choreograficznej, scenograficznej oraz promocyjnej. Zadaniowość w realizacji projektu ma na celu rozwijanie konkretnych pasji i zainteresowań młodych ludzi z gminy Kleszczele.

Młodzież wspólnie z instruktorem stworzyła scenariusz, który dotyka ich problemów. Nie możemy ujawniać istoty samego spektaklu, możemy jedynie zdradzić iż inspiracją do jego stworzenia była książka Tomka Tryzny- Panna Nikt. Historię adaptujemy i uwspółcześniamy na miarę XXI wieku.

Zapraszamy Wszystkich serdecznie do udziału w finale projektu- SPEKTAKL odbędzie się już 26 sierpnia 2013 roku (poniedziałek), o godzinie 18.00 w Sali nad siedzibą OSP w Kleszczelach (była siedziba GOK) przy ul. Kolejowej 16
Uczestnicy projektu StreeTEATR
 

24/07/2013 Teatralne Kleszczele

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach od kwietnia tego roku realizuje projekt StreeTEATR realizowany w ramach programu Pracownia Talentów Fundacji Tesco Dzieciom.

Uczestnicy projektu pracują w trzech grupach: teatralno- choreograficznej, scenograficznej oraz promocyjnej. Zadaniowość w realizacji projektu ma na celu rozwijanie konkretnych pasji i zainteresowań młodych ludzi z naszej miejscowości.

Młodzież wspólnie z instruktorem stworzyła scenariusz, który dotyka ich problemów. Nie możemy ujawniać istoty samego spektaklu, możemy jedynie zdradzić iż inspiracją do jego stworzenia była książka Tomka Tryzny- Panna Nikt. Historię adaptujemy i uwspółcześniamy na miarę XXI wieku.

Grupa scenograficzna rusza na poszukiwania strojów, pracuje nad rekwizytami oraz charakteryzacja samych bohaterek. Grupa promocyjna stworzyła logo oraz prowadzi FanPage na portalu społecznościowym faceebook.pl, gdzie można się zorientować co piszczy w naszym projekcie oraz przygotowuje informacje o finale projektu , która zostanie przekazana lokalnym mediom.

Do końca realizacji projektu został już tylko miesiąc zatem przyspieszamy tempa aby mieszkańcom naszej gminy (i wszystkim chętnym) zaprezentować TEATR w „naszym” wydaniu.

Spektakl zaprezentowany zostanie w Kleszczelach, Policznej oraz Dobrowodzie już pod koniec sierpnia, o dokładnych datach będziemy Was informować na bieżąco J

Uczestnicy projektu StreeTEATR

 

Więcej informacji oraz zdjęć znajdziecie na naszym profilu na portalu facebook: https://www.facebook.com/Streeteatr?fref=ts

Burmistrz zaprasza

mgr inż. Aleksander Sielicki 

W sprawach skarg i wniosków Burmistrz Kleszczel przyjmuje w każdy poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 16.00

 

Urząd Miejski w Kleszczelach

ul. 1 Maja 4
17 - 250 Kleszczele
tel.: 85 6818004
fax: 85 6818004 wew.29
e-mail: kleszczele@wrotapodlasia.pl 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.