Logo Gmina Kleszczele-Perła Podlasia Urząd Gminy

INFORMACJA - PROGRAM STYPENDIALNY

25.01.2021

Akademia High School zaprasza osoby zmotywowane, pracowite, ciekawe oraz osiągające wybitne wyniki w nauce do ubiegania się o stypendium Akademeia High School. Nabór online rozpoczyna się 11 stycznia i potrwa do 28 lutego 2021.

Akademeia High School to szkoła zorganizowana na wzór uniwersytetu, ponieważ wierzymy, że dobre doświadczenie akademickie zaczyna już na etapie liceum. Nasi uczniowie korzystają z szerokiego wachlarza doświadczeń zawodowych i życiowych zdobytych przez naszą kadrę naukową podczas wieloletniej pracy w sektorze prywatnym.

Akademeia High School wspiera zdolnych uczniów, którzy ze względów ekonomicznych nie mogą ubiegać się o przyjęcie do naszego liceum w trybie standardowym, dlatego też prowadzimy rozbudowany program stypendialny.

Komisja stypendialna decyzję o przyznaniu uczniowi stypendium podejmuje na podstawie jego dotychczasowych wyników akademickich oraz wyników rekrutacji. Są dwie drogi ubiegania się o stypendium: udział w konkursie akademickim lub konkursie artystycznym.

więcej

DOWÓZ NA SZCZEPIENIA PRZECIWKO WIRUSOWI SARS-COV-2 W GMINIE KLESZCZELE

19.01.2021

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 Urząd Miejski w Kleszczelach, zgodnie z decyzją Wojewody Podlaskiego nr ZK-I.967.17.2021.RK z dnia 14 stycznia 2021 r. w sprawie realizacji zadania pn.: „Transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych” zorganizuje transport uprawnionych osób do punktów szczepień. Urząd Miejski w Kleszczelach nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym, które mają już wyznaczony termin szczepienia.

więcej

17 edycja nagrody Podlaska Marka

19.01.2021

2 stycznia br. rozpoczęła się kolejna, siedemnasta edycja Podlaskiej Marki, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie województwa podlaskiego.

Jak co roku zgłoszenia mogą przesyłać wszyscy mieszkańcy województwa, zarówno konsumenci i użytkownicy, jak i sami kandydaci do nagrody. Warunkiem zakwalifikowania produktu do udziału w Podlaskiej Marce jest przesłanie zgłoszenia najpóźniej do 31 stycznia br. 

więcej

Obrazek dla news_500

Drogi mieszkańcu! Masz konto w banku lub SKOK-u? Zobacz, co powinieneś wiedzieć!

19.01.2021

Blisko 70% Polaków nie wie, że w Polsce istnieje instytucja, która gwarantuje bezpieczeństwo ich rachunków w bankach i SKOK-ach. Jest nią Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli upada bank lub kasa, BFG wypłaca pieniądze osobom, które miały w nich rachunki. Wiedząc, na jakich zasadach działa – można uchronić się przed utratą dorobku życia. Dowiedz się, komu przysługują gwarancje BFG i jak sprawdzić, czy Twoje środki są bezpieczne.

więcej

Narodowy Instytut Dziedzictwa ogłosił konkurs „Zabytek Zadbany”

19.01.2021

Konkurs „Zabytek Zadbany” ma na celu promocję właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. Nadzór nad Konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków.

Konkurs ma charakter otwarty i nieodpłatny, adresowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych. Zgłoszeń obiektów wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych mogą dokonywać ich właściciele, posiadacze i zarządcy, a także Wojewódzcy Konserwatorzy Zabytków lub konserwatorzy samorządowi oraz kierownicy delegatur Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków. Procedury konkursowe prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa; sekretariat konkursu – NID Oddział Terenowy w Olsztynie.

więcej

Burmistrz zaprasza

mgr inż. Aleksander Sielicki 

W sprawach skarg i wniosków Burmistrz Kleszczel przyjmuje w każdy poniedziałek od godz. 8.00 do godz. 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 16.00

 

Urząd Miejski w Kleszczelach

ul. 1 Maja 4
17 - 250 Kleszczele
tel.: 85 6818004
fax: 85 6818004 wew.29
e-mail: kleszczele@wrotapodlasia.pl 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.